Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obsah stránky najdete na novém umístení:

http://pdb.3tecky.cz/tag/format-pdb

 

Komentáře

Přehled komentářů

pdb

(Zorro, 18. 9. 2008 16:43)

Ja verim jen starym a osvecenym, stahuji Palm Reader...
Navstivte www.chytlavy.estranky.cz

e-book (pdb, ...)

(Martin, 2. 8. 2008 14:20)

chci se zeptat, zda lze precist elektronickou knihu v MS-DOS, ci treba pod WINDOWS 3.11 CZ. Existuji nejake "readery" pro tento druh OS? Pokud ano, jak interpretuji ceske znaky (jakym kodovanim, ...)? Prosim, poradte mi.

A ktorý?

(Maro, 21. 7. 2008 15:37)

A potom ktorý z týchto formatov podporuje text aj obrázky? viem ze jeden urcite.tak ktory? ty

pdb s obrazky?

(knedle, 21. 7. 2008 8:21)

nepotkal jsem pdb s obrazky a imho neexistuje - pdb je textovy format

ReadManiac-Čítanie na mobili

(Maro1021, 20. 7. 2008 19:42)

Program ReadManiac(v.2.5) dokaze na vedcine siemens a nokia a moyno aj inych otvarat textove dokumenty vo formatach TXT, ZIP, PRC, TCR, a hlavne PDB.


A mam maly dotaz: ktory z tychto formatov podporuje text aj obrazky?

Doc Reader for Java

(JiK, 25. 12. 2007 20:36)

http://www.the-wongs.net/chris/reader/index.html

chtelo to zkusit google

(knedle, 4. 7. 2007 20:43)

podle nej je to "AportisDoc Mobile" - shareware - aktualni verzi netusim - ale google poradi

Jak na PDB na mobilu s javou?

(Pietro, 3. 7. 2007 8:40)

Pat psal, že existuje i reader PDB v J2ME, nevíte, jak se jmenuje?

Obsah PDB

(Jan Fiala, 14. 6. 2007 20:58)

PDB je vždy ukládáno jako PalmDatabase - text je rozdělen asi do 4kB bloků a uložen jako jednotlivé záznamy databázové tabulky. Je to jen jedno z využití formátu PDB.
Formátovaný PDB mívá často připonu PRC - jde v podstatě o formátování pomocí HTML. Obsah je naprosto stejný jako PDF - stačí jej přejmenovat a otevřít např. v DocReaderu.

Pak jsou ještě "zparchantělé" formáty PDB, kdy se některým výrobcům nelíbilo, že PDB jde přečíst a začali si zavádět do PDB ochrany, šifrování apod.

Fromáty

(Pat, 21. 12. 2006 12:37)

Klasický .pdb (AportisDoc) je neformátovaný holý text. Dá se lehce převádět tam i zpět např. pomocí DocReaderu (což je něco jako notepad s možností číst a ukládat v TXT a PDB) - doporučoval bych ho pro jednoduchost ovládání (netřeba ani instalovat, prakticky jeden soubor + .ini) Pdb soubory mohou být buď nekomprimované nebo komprimované a neumožňují formátovst text. Je možné ale vkládat tzv. záložky (ale ne každý reader s nimi umí pracovat) dále si soubor s sebou nese jen pár doplňkových informací (jako název, autor atd.) Naprotitomu, to co nazýváte "formátovaný" není AportisDoc ale formát Mobipocket, nebo palmdoc. Mobipocket mívá koncovku .prc a jedná se vlastně o jednoduchý html s možností zvýraznění textu (bold, italica, barvy) a také umí používat obrázky a odkazy (linky někam do textu, takže je možné vytvořit třeba obsah nebo poznámky, různě skákat po textu, prostě jako klasické html) Jedná se o poměrně rozšířený (ve světě) formát používaný pro e-knihy (samotný Mobipocket je vlastně takový vydavatelský server) čtečka i program na tvorbu je volně ke stažení,existují však i placené varianty umožňující šifrování textu nebo jeho zamčení pro konkrétní zařízení (pomocí unikátního PID, což je identifikační kód pro každé zařízení jiný). Výhodou obou formátů je, že existují čtečky pro hromadu různých zařízení, PC počínaje přes PDA na bázi Palm OS a WIN a také hlavně pro Smart mobily se systémy, Symbian, WindowsMobile, Palm OS apod. (klasický AportisDoc má i čtečku v javě, takže je použitelný i na některých ne-smart :-) mobilech vybavených javou.PalmDoc je obdobný (vlastně konkurenční) formát jako Mobipocket se zhruba stejnými vlastnostmi, ale má koncovku .pdb a čtečky jen na PC a zařízení s Palm OS a není zdaleka tak rozšířený. Pozn. samotná koncovka .pdb nemá nic psolečného s formátem, je to zkratka PalmDatabase a slouží obecně k ukládání různých dat pro OS Palm (tedy takový "kontejner" něco jako .avi u filmů).

pdb 2 doc

(Knedle, 17. 9. 2006 17:14)

no vzhledem k tomu, ze PDB je tzv "plain text" (tj. bez formatovani - tucne, kurziva, vetsi pismo...) - tak staci jen PDB ulozit jako txt a pak ve wordu to txt otevrit a ulozit jako DOC
ale najednou to udelat nejde, musis provest tyto 2 kroky

prevod

(Pepe, 15. 9. 2006 17:26)

Da se prevest PDB fotmat z5 treba na doc?